poniedziałek, 14 stycznia 2013

Świadkowie wiary :)


Asia: 
„ Spotkanie chrześcijan w Rzymie było dla mnie dowodem na to, że w Europie ciągle żyją młodzi, którzy z dumą przyznają się do Chrystusa. Niemodny dziś Bóg nadal istnieje, a kochający Go ludzie są  i piękni, i młodzi, i radośni. Wierzę, że właśnie w Roku Wiary takie spotkania nabiorą głębszego sensu.” Magda:
„Wyjazd na Spotkania to również okazja, by poznać zabytki danego miasta. We mnie na pewno Rzym pozostawi wielkie wrażenie po nawiedzeniu podziemi Bazyliki Świętego Piotra. Jestem szczęśliwa, że w Roku Wiary mogłam być tak blisko grobu Tego, który stał się opoką Kościoła.”Siostra Łucja: 
Pojechałyśmy do Rzymu 9 osobową grupą Sióstr ( Elżbietanek Cieszyńskich) zabierając ze sobą 
w sercach całą naszą Rodzinę Zakonną Zgromadzenia Sióstr Św. Elżbiety III Zakonu Regularnego 
Św. Franciszka. Wielką radością dla nas była możliwość obserwowania i uczestniczenia w spotkaniach modlitewnych, tak dużej ilości młodych ludzi, którzy z prawdziwą miłością i pragnieniem doświadczenia żywego Boga, zagłębiali się w Słowach Biblii, śpiewali kanony i trwali w niezmąconej ciszy, w której Bóg chce mówić do człowieka. 
Wypełnieniem tych spotkań było przeżywanie spontanicznej radości we wspólnocie i dzielenie swoich doświadczeń z innymi ludźmi. 
Dla nas ważnym przeżyciem było również to, że w Roku Wiary mogłyśmy postawić swoje stopy na Placu Św. Piotra, gdzie odczuwa się duchową obecność wielkich świadków wiary, jakimi byli Apostołowie Piotr i Paweł. 
Każda z nas w swoim sercu szczególnie zapisała spotkanie z Ojcem Świętym. Otrzymując Błogosławieństwo z rąk Papieża, wróciłyśmy do domu umocnione Bożymi darami, ze szczerym pragnieniem dawania świadectwa żywej wiary w codziennym życiu, służąc bliźnim. "Jesteście powołani abyście byli małymi kagankami dla tych, którzy Was otaczają". 
Z tym pięknym przesłaniem, które każda z nas odczytała jako jedno z zadań na Rok Wiary wróciłyśmy z Rzymu, gdzie doświadczyłyśmy obecności Boga w ciszy, modlitwie, wspólnocie i pięknie krajobrazu.

Brak komentarzy: