czwartek, 20 grudnia 2012

Warunki zakwaterowania w Rzymie

Przekazuje Wam do zapoznania ważne informacje. które przesłali nam Bracia z Taize.


Ważne informacje do przekazania każdemu uczestnikowi:

Do młodych zgłoszonych na spotkanie w Rzymie

Szczęść Boże!
Wraz z nadchodzącymi świętami Bożego Narodzenia przygotowujecie się do wyjazdu do Rzymu oraz do uczestnictwa w spotkaniu europejskim, a my już na Was tam czekamy. Parafie i wspólnoty chrześcijańskie z całego miasta i regionu przygotowują się od września aby Was ugościć. Bardzo liczni są ci, którzy się zgłosili i cieszymy się z tego. Ale wciąż szukamy miejsc noclegowych, aby móc Was wszystkich zakwaterować. Papież Benedykt XVI sam wsparł nasze poszukiwanie w tę niedzielę, 16 grudnia, mówiąc publicznie: „Od 28 grudnia do 2 stycznia przyszłego roku, odbędzie się w Rzymie europejskie spotkanie młodych przygotowywane przez wspólnotę z Taizé. Dziękuję rodzinom, które, zgodnie z rzymską tradycją gościnności, wykazały gotowość przyjęcia u siebie młodych. Ponieważ, dzięki Bogu, potrzeby przerastają oczekiwania, ponawiam wezwanie, kierowane już w parafiach, aby także i inne rodziny, z wielką prostotą, mogły wziąć udział w tym pięknym doświadczeniu chrześcijańskiej przyjaźni.”

Dokonujemy rzeczy prawie niemożliwych, wciągu tych dni, które nam pozostają, aby znaleźć więcej rodzin, które mogłyby gościć. W każdym razie dziś, wydaje się, że powinniśmy przekazać Wam, abyście byli przygotowani także do noclegu w warunkach bardzo prostych, a nawet prymitywnych,
w salkach parafialnych bez pryszniców lub w wielkich halach. W pewnym sensie ta prostota stanowi integralną część pielgrzymki zaufania. Czyż nie pozwoli nam ona zbliżyć się do tych wszystkich, którzy, w różnych miejscach świata, codziennie doświadczają braku komfortu, nie z własnego wyboru?

W tych okolicznościach, niezbędne jest, aby każdy uczestnik przyjechał ze śpiworem i karimatą. Należy także zabrać ze sobą ciepłe ubrania, ponieważ w Rzymie w wielu miejscach nie ma ogrzewania.

Oczywiście prostota miejsc zakwaterowania nie ujmie niczego z piękna programu, który przygotowaliśmy na każdy dzień Waszego pobytu w Rzymie.

Dziękujemy za zrozumienie i mówimy Wam „do zobaczenie wkrótce w Rzymie!”


Z Rzymu, brat Marek z braćmi z Taizé

2 komentarze:

lena pisze...

o mamma mia! Trzeba się przygotować na "prostotę" ;))) :D

Puma pisze...

Co przygoda to przygoda :)