niedziela, 9 grudnia 2012

Podczas spotkania

 

 

 

Poranne spotkania w parafiach

Parafie w Rzymie od wielu miesięcy przygotowują codzienny poranny program u siebie. Mają nam wiele do przekazania. Twoja pomoc jednak w czasie modlitwy porannej i spotkań w małych grupach będzie bardzo mile widziana. Jedna młoda osoba na każde siedem, proszona jest o pomoc w animacji w parafii, w szczególności małych grup. Animatorzy małych grup po przyjeździe otrzymają w miejscu przyjęcia dla swojego kraju dodatkowe informacje.

Wspólna modlitwa i spotkania popołudniowe

Dwa razy dziennie wszyscy gromadzimy się w bazylikach na wspólną modlitwę, która jest "sercem" spotkania. Wszyscy mogą się włączyć do wspólnego śpiewu.
Codziennie po południu w różnych miejscach miasta będą odbywać się spotkania tematyczne.

Czuwanie w intencji pokoju i "święto narodów"

31 grudnia w każdej parafii, która przyjmuje uczestników spotkania, odbędzie się czuwanie modlitewne w intencji pokoju, a po nim "święto narodów" - bardzo proste, bez alkoholu. Zakończy się ok. godz. 2.00. Prosimy, przestrzegaj godziny powrotu ustalonej z rodziną, która cię ugości lub wskazanego we wspólnym miejscu zakwaterowania, i nie idź w nocy do centrum miasta.

Tłumaczenia

Tłumaczenia medytacji brata Aloisa oraz wprowadzeń biblijnych na język polski będą transmitowane przez głośniki. Nie potrzeba więc w tym roku przywozić radia. Wszystkie spotkania tematyczne będą prowadzone w języku angielskim i włoskim. Tłumaczenia na inne języki będą organizowane w zależności od potrzeby (przychodząc na spotkanie zgłoś wolontariuszom, jeżeli potrzebujesz tłumaczenia).

Posiłki

Pierwszy posiłek zostanie wydany na 28 grudnia wieczorem (suchy prowiant). Rodziny, które będą nas gościć, codziennie poczęstują uczestników śniadaniem i 1 stycznia obiadem. Od 29 grudnia do 31 grudnia obiady i prowiant na kolacje będą rozdawane w Circo Massimo. Bliższe wskazówki zostaną podane w programie. Na każdy posiłek będzie ci potrzebny kubek i łyżka.

Miasto i transport publiczny

Uważaj na kieszonkowców! Jeżeli będziesz mieszkał u rodziny, zostaw tam swoje osobiste dokumenty, a przy sobie noś tylko ich kserokopię. Jeżeli będziesz mieszkał w sali zbiorowej, noś przy sobie osobiste dokumenty, a w miejscu zakwaterowania zostaw ich kserokopię.
Aby dawać przejrzyste świadectwo, że jesteśmy uczestnikami pielgrzymki zaufania, unikaj zachowań i znaków, które by temu zaprzeczały (flagi, karnawałowe czapki...).
Bilet na przejazdy, który otrzymasz w dniu przyjazdu, jest ważny na przejazdy pociągami, tramwajami i autobusami, wskazanymi przez parafię, która cię ugości. Jest ważny na przejazd tam i z powrotem na popołudniowe spotkania w Rzymie. Żeby uniknąć korków i długiego czekania, przestrzegaj ściśle wskazówek, które zostaną ci udzielone. Zanotuj dokładnie rozkład jazdy i nazwy miejsc, skąd będą odjeżdżać tramwaje, autobusy i metro.

Brak komentarzy: