niedziela, 30 września 2012

Spotkania w cieszyńskim Punkcie Przygotowań


Europejskie Spotkanie Młodych w Rzymie 2012/2013.


Wziąć udział w spotkaniu w Rzymie znaczy... ... modlić się śpiewem i w ciszy w wielkich bazylikach miasta siedmiu wzgórz; ... podążać do źródeł wiary i miłości wraz z dziesiątkami tysięcy młodych ludzi z całej Europy i spoza niej; ... poznać gościnność rodzin Rzymu i okolic; ... spotkać się z ludźmi, którzy żyją ewangelią pośród wyzwań naszych czasów; ... wyruszyć z pielgrzymką do grobów Apostołów i do katakumb; ... spotkać się z papieżem Benedyktem XVI i wspólnie modlić się o pokój na świecie i zaufanie między ludźmi.

Program spotkania.

Piątek, 28 grudnia 2012
8.00 - 12.00: przyjazd do różnych miejsc przyjęcia, następnie przyjęcie w parafiach, skąd każdy uczestnik zostanie wysłany do rodziny, która go ugości; modlitwa wieczorna w bazylikach i w kościołach w centrum miasta; powrót do rodzi.

Sobota 29 grudnia 2012
Modlitwa poranna w parafiach, które goszczą uczestników, następnie spotkanie w małych grupach; obiad w Circo Massimo; pielgrzymka do Watykanu przez historyczne centrum miasta; 18.00 modlitwa w Bazylice Św. Piotra z papieżem Benedyktem XVI; kolacja (prowiant otrzymany podczas obiadu); powrót do rodzin.

Niedziela 30 grudnia 2012
Eucharystia w parafiach oraz odkrywanie lokalnej wspólnoty; obiad w Circo Massimo; krótka pielgrzymka przez historyczne centrum miasta; modlitwa południowa w bazylikach i w kościołach w centrum miasta (za każdym razem uczestnicy są na modlitwie w innej świątyni); po południu – spotkania tematyczne dotyczące spraw społecznych, wiary i życia wewnętrznego, sztuki (między innymi będzie możliwość odwiedzenia katakumb); kolacja (prowiant otrzymany podczas obiadu); modlitwa wieczorna w bazylikach i w kościołach w centrum miasta; powrót do rodzin.

Poniedziałek 31 grudnia 2012
Modlitwa poranna w parafiach, które goszczą uczestników, następnie spotkanie w małych grupach oraz odkrywanie lokalnej wspólnoty; obiad w Circo Massimo; krótka pielgrzymka przez historyczne centrum miasta; modlitwa południowa w bazylikach i w kościołach w centrum miasta; po południu – spotkania tematyczne dotyczące spraw społecznych, wiary i życia wewnętrznego, sztuki (między innymi będzie możliwość odwiedzenia katakumb); kolacja (prowiant otrzymany podczas obiadu); modlitwa wieczorna w bazylikach i w kościołach w centrum miasta; czuwanie w intencji pokoju w parafiach goszczących uczestników, a po nim „święto narodów”; powrót do rodzin około godz. 2.00 nad ranem.

Wtorek, 1 stycznia 2013
Udział w modlitwie w parafiach, które goszczą uczestników, a następnie obiad u rodzin goszczących; po południu – spotkania w grupach narodowych; kolacja będzie rozdawana pod koniec spotkań narodowych; modlitwa wieczorna w bazylikach i w kościołach w centrum miasta; powrót do rodzin.

Środa, 2 stycznia 2013
Modlitwa i pożegnanie w parafiach; od 12.00 – wyjazd.


Informacje o spotkaniach w cieszyńskim Punkcie Przygotowań do ESM:


Spotkania w każdy wtorek o 19:00 w salce katechetycznej Parafii św. Elżbiety w Cieszynie, ul. Katowicka 3. Jeśli masz pytania pisz na puma27@op.pl Odwiedź także www.taize.pl

Serdecznie zapraszamy, weź udział w Europejskim Spotkaniu Młodych w Rzymie, które jest 35. etapem Pielgrzymki Zaufania przez Ziemię.

Brak komentarzy: