piątek, 23 marca 2012

XXVII Światowy Dzień Młodzieży

W Niedzielę Palmową 1 kwietnia przeżywamy 27. Światowy Dzień Młodzieży. Zgromadzimy się o 13.30 przy kościele Przenajświętszej Trójcy w Bielsku-Białej, skąd w procesji z palmami przejdziemy do katedry św. Mikołaja na Mszę św.

Zaproszenie na Niedzielę Palmową 1 kwietnia 2012 r.
skierowane przez Ks. Biskupa Ordynariusza Tadeusza Rakoczego
do Młodych Diecezji Bielsko-Żywieckiej

Drodzy Młodzi Przyjaciele!

Kieruję do was słowo pozdrowienia i zaproszenia do udziału w XXVII Światowym Dniu Młodzieży, który pragniemy przeżyć 1 kwietnia w Niedzielę Palmową w sercu naszego diecezjalnego Kościoła, jakim jest katedra św. Mikołaja. Tegoroczne hasło nawiązuje do słów św. Pawła z listu do Filipian: „Radujcie się zawsze w Panu!” (Flp 4,4). Niech wasze serca wypełnia radość, która płynie z wiary w Jezusa Chrystusa, Pana życia i śmierci. Radość, która jest owocem działania Ducha Świętego w sercu człowieka prowadzi do postawy uwielbienia Boga za wszelkie znaki Jego dobroci i łaski.
W czasie naszego spotkania w sposób szczególny chcemy dziękować Bogu za dar Kościoła, który jest naszym domem. Jako wspólnota diecezjalna pragniemy wyrazić radość za dwadzieścia lat istnienia naszej diecezji bielsko-żywieckiej. Ufam, że w tym Kościele nigdy nie zabraknie młodych i radosnych uczniów Jezusa.
Błogosławiony Ojciec Św. Jan Paweł II pisał w jednym z orędzi do młodych: „Kościół potrzebuje autentycznych świadków dla nowej ewangelizacji: chłopców i dziewcząt, których życie zostało przemienione przez spotkanie z Chrystusem; chłopców i dziewcząt zdolnych przekazać to doświadczenie innym. Kościół potrzebuje świętych …tylko święci mogą odnowić ludzkość”. (Orędzie na ŚDM 2004 r.).
Zapraszam was Młodzi Przyjaciele – ze wszystkich stron naszej diecezji - do udziału w Niedzieli Palmowej i do wspólnego świętowania tego dnia wraz z Ojcem Świętym Benedyktem XVI i młodzieżą całego świata. Zapraszam także was – Drodzy Duszpasterze, Katecheci i Wychowawcy! To dzięki wam młodzi ludzie poprzez katechezę i spotkania we wspólnotach parafialnych mogą odkrywać i przeżywać dojrzałą przyjaźń z Jezusem.
Jak co roku zgromadzimy się o godz. 13.30 przy kościele Trójcy Przenajświętszej, aby w uroczystej procesji przejść do katedry św. Mikołaja. Zewnętrznym znakiem tej wiary niech będą w waszych dłoniach gałązki palmowe i krzyże.
Niech Maryja, pełna łaski, wypełniona Duchem Świętym wspiera wasze kroki, rozjaśnia wasze wybory, niech uczy was kochać to, co jest prawdziwe, dobre i piękne. Niech Jej słowa wypowiedziane u Elżbiety zachęcają każdego z was do przyjęcia postawy wdzięczności i przeżywania autentycznej radości: „Wielbi dusza moja Pana i raduje się duch mój w Bogu, moim Zbawcy… gdyż wielkie rzeczy uczynił mi Wszechmogący. Święte jest Jego imię” (Łk 1, 46b-47. 49).

Na drogę do Katedry św. Mikołaja
w duchu oczekiwania
na wspólne przeżywanie
XXVII Światowego Dnia Młodzieży
z serca Wam błogosławię
biskup Tadeusz Rakoczy

1 komentarz:

Puma pisze...

Kto chętny w tym roku, kto się pisze??? dajcie znać :)
Mam nadzieję, że Ania i Bartek się już szykują na nalot :)