poniedziałek, 7 lutego 2011

Wiedeń 18-19.03.2011


Foto z: http://wieden.go-abroad.pl/katedra_sw._szczepana
Pielgrzymka Zaufania w Wiedniu.www.taize.fr:

W marcu 2011 roku brat Alois wraz z innymi braćmi z Taizé weźmie udział w modlitwie wieczornej w Wiedniu w Austrii oraz w spotkaniu młodych ludzi, które jest częścią pielgrzymki zaufania.

W piątek 18 marca 2011 modlitwa ze śpiewami z Taizé wraz z następującą po niej modlitwą wokół krzyża odbędzie się w kościele parafialnym Konzilsgedächtniskirche w dzielnicy Lainz. Ta modlitwa, otwarta dla wszystkich, która jest także wieczorem duchowym dla uczestników Sympozjum Kardynała Königa, została przygotowana przez młodych ludzi z Wiednia i okolic.

18.30 przygotowanie śpiewów
19.00 modlitwa z rozważaniem brata Aloisa
Następnie mały poczęstunek (agape) w Domu Kardynała Königa.

W sobotę 19 marca 2011 odbędzie się jednodniowe spotkanie dla młodych ludzi w wieku od 14 do 29 lat. „Zmierzając do źródeł życia” - z modlitwami, wprowadzeniem biblijnym, dzieleniem się w małych grupach i różnymi spotkaniami tematycznymi w parafiach dekanatu.

Osoby chcące wziąć udział w spotkaniu są proszone o wcześniejsze zgłoszenie swojego udziału.

Młodzi ludzie z sąsiadujących Węgier, Słowacji i Czech mogą przenocować z piątku na sobotę w prostych warunkach w Wiedniu.


Skoro nie ma mowy o Polakach co do noclegów myślę, że możemy pojechać na główny dzień spotkania czyli 19 marca. Jeśli zbierze się ekipa do jednego lub kilku samochodów to jedziemy... w sumie możemy pojechać także pociągiem. Przejazd cenowo nie taki straszny.
Chętnych proszę o kontakt :)

Brak komentarzy: