niedziela, 13 lutego 2011

List od Braci z Taize :)
Droga Anno,

Bardzo dziękujemy za stworzenie "punktu przygotowań" przed spotkaniem europejskim w Rotterdamie, dzięki czemu młodzi ludzie mogli się przygotować do udziału w nim. Mamy nadzieję, że przeżyli je z pożytkiem dla siebie i dla swoich wspólnot.

Docierają do nas jeszcze echa zarówno z Rotterdamu, jak i od uczestników z całej Europy, w tym także z Polski: Kamil ze Szczecina: „Gościnność rodzin przerosła nasze wyobrażenia. Parafia, chociaż bez doświadczenia w prowadzeniu takich spotkań, świetnie sobie z tym poradziła. Mamy wiele pozytywnych wrażeń czytając "List z Chile". Będziemy go jeszcze niejednokrotnie rozważać na naszych spotkaniach”. Barbara z Żywca: „Nie było to moje pierwsze europejskie spotkanie, jednak chyba to wywarło na mnie największy wpływ; było okazją, by nieco "przemeblować" swoje życie”.

Pielgrzymka zaufania przez ziemię trwa.
Jej kolejne etapy, to cotygodniowe międzynarodowe spotkania w Taize - serdecznie zapraszamy, najgoręcej tych, którzy jeszcze nigdy nie byli w samym Taize. Szczegóły (także jak dojechać) w internecie: http://www.taize.fr/pl_rubrique2.html).

Na końcu roku kolejne spotkanie europejskie w Berlinie.
Jest dobrym zwyczajem, że ekipy, które prowadziły punkty przygotowań, wiosną spotykały się z braćmi w Polsce, żeby podzielić się doświadczeniami i zacząć tworzyć sieć punktów na kolejny rok. Ponieważ Wielkanoc przypada bardzo późno, wiosną nie będziemy mogli zorganizować takiego spotkania. Za to jesienią odbędą się dwa: w pierwszy weekend października (30.9-2.10) i drugi (7-9.10). Dokładne informacje prześlemy jeszcze przed wakacjami letnimi. Już dzisiaj zapraszamy serdecznie Ciebie, ale także tych, z którymi chciałbyś/łabyś prowadzić punkt przygotowań w tym roku. Będzie to okazja, żeby zaplanować wspólne działania przed Berlinem.

Światowe Dni Młodzieży.
Taizé od początku brało w nich udział. W Madrycie, w jednym z centralnie położonych kościołów, bracia wspólnoty gościć będą młodych na wspólnej modlitwie (szczegóły wkrótce w internecie). Po drodze do Madrytu i z powrotem będzie się można zatrzymać w Taizé na krótszą modlitewną stację w następujących terminach: 7.08.-12.08, 12.08.-14.08, 22.08.-25.08, 25.08.-28.08. Szczegóły w internecie: http://www.taize.fr/pl_article9266.html

Jeszcze raz dziękujemy za pomoc w przygotowaniu spotkania w Rotterdamie.
Łączymy się w modlitwie. Szczęść Boże!
brat Marek
brat Wojtek
siostry urszulanki i wolontariusze

P.S. Liczymy, że niezwłocznie przekażesz te wiadomości tym wszystkim, którzy pomagali Ci prowadzić punkt przygotowań.

Brak komentarzy: