niedziela, 23 stycznia 2011

Pielgrzymka do Moskwy

"Na Wielkanoc 2011 roku brat Alois oraz inni bracia ze Wspólnoty odbędą kilkudniową pielgrzymkę do Moskwy, od środy 20 kwietnia do poniedziałku 25 kwietnia. Młodzi ludzie są zaproszeni, by dołączyć do nich ażeby razem odkrywać bogactwo liturgii prawosławnej oraz duchowość Rosji, wykuwaną przez wieki w czasach wielkich prób, tam, gdzie wiara w zmartwychwstanie Chrystusa pomogła wytrwać tak wielu wierzącym. Będzie to również okazja do zobaczenia żywotności dzisiejszych parafii prawosławnych oraz porozmawiania o wyzwaniach stojących przed nimi we współczesnym społeczeństwie rosyjskim. Ta wspólna pielgrzymka pozwoli nam wzajemnie się obdarować i wesprzeć w naszych poszukiwaniach, jak dawać świadectwo Ewangelii.

Wielkanoc roku 2011 przypada w tym samym czasie według kalendarza wschodniego i zachodniego. Nasza pielgrzymka będzie wyrazem pragnienia, by razem świętować wiarę w Chrystusa.

Młodych ludzi w wieku 18 do 35 lat, którzy chcieliby wziąć udział w tej pielgrzymce, zapraszamy na tydzień do Taizé przed 15 marca, 2011 r., aby wziąć udział w tygodniu przygotowawczym."
Zainteresowanych pielgrzymką do Moskwy proszę o szybki kontakt.
Tekst z oficjalnej strony Wspólnoty. Więcej o wyjeździe na www.taize.fr
Zdjęcie z http://www.pinger.pl/szukaj/po_tagu/p/12/?t=moskwa

Brak komentarzy: