czwartek, 17 czerwca 2010

A może tydzień w Taize???
"Od samego początku Wspólnotę inspirowały dwa cele: żyć w komunii z Bogiem poprzez modlitwę oraz być zaczynem pokoju i zaufania pośród rodziny ludzkiej.
W Taizé można szukać komunii z Bogiem w modlitwie, śpiewie, ciszy i osobistej refleksji. Na nowo staje się możliwe odkrycie wewnętrznego pokoju, odnalezienie sensu życia i sił do dalszego działania.
Dzięki doświadczeniu życia z innymi w prostocie można sobie uświadomić, że codzienność jest miejscem, w którym czeka na nas Chrystus.
Niektórzy młodzi ludzie szukają swojego powołania, jak iść za Chrystusem przez całe życie.
Pobyt w Taizé może im pomóc w rozpoznaniu swojej drogi życiowej." (tekst z www.taize.fr)


W te wakacje znowu wybieramy się do wioski Taizé.
Uzbierała się już grupka osób na termin 17-26.07.2010 roku. Można jeszcze się przyłączyć do czego serdecznie zachęcam - naprawdę warto :)
Jednakże jeśli owy termin koliduje z innymi waszymi planami, możecie pojechać w każdym innym terminie. Spotkania odbywają się w cyklu cotygodniowym od niedzieli do niedzieli. Wystarczy, że do mnie napiszecie, a ja już wszystkim się zajmę :)

Udział w kosztach obejmuje: zakwaterowanie i pełne wyżywienie, a także inne wydatki związane z organizacja spotkań. Proponowany udział w kosztach nie jest taki sam dla wszystkich, lecz uwzględnia możliwości każdego i sytuację poszczególnych krajów. Każdy sam może zdecydować, jaką sumę (mieszczącą się w proponowanym przedziale) jest w stanie złożyć.
Można mieszkać pod namiotami. Osoby bez swojego namiotu są zakwaterowane pod namiotami lub w kilkuosobowych sypialniach, zależnie od możliwości Taize, (chłopcy i dziewczęta oddzielnie).
Udział w kosztach jest dobrowolny.
Proponowany udział dla Polaków do 30 lat w przedziale 4,00 – 7,00 euro za dzień obojętnie czy to pod własnym namiotem czy przydzielonym zakwaterowaniu na miejscu.
Osoby powyżej 30 lat 7–14euro z własnym namiotem lub przyczepą kempingową; 9-17 euro zakwaterowanie przydzielane na miejscu.

Koszty przejazdu:
PELEGRINUS - Wyjazd z Wrocławia w każdą sobotę wieczorem. Cena w obie strony 385 zł
COPERNIC / ORBIS – Warszawa: Wyjazd z kilkunastu miast w Polsce w sobotę lub w czwartek. Cena biletu w obie strony: 450 zł

Przeczytaj:
http://www.taize.fr/pl_rubrique2.html
http://koniecautobusu.blogspot.com/2009/08/do-taize-przybywa-sie-jak-do-zroda-jpii.html
http://koniecautobusu.blogspot.com/2009/09/tazie-w-tazie.html

Chętni niech piszą na adres: puma27@op.pl

Brak komentarzy: